סדנת רוב גולדברג - המכונה המופלאה

מטרת הפעילות הינה למידה התנסותית וחווייתית, יצירתיות, נגיעה בפיזיקה, עבודת צוות וחשיבה מחוץ לקופסה. נציע רעיונות, נתנסה, נטעה, אבל בעיקר נעשה הרבה כיף.

סדנת גוף תאורה מפרספקס

בסדנה נבנה גופי תאורה מעץ ופרספקס. נלמד לעצב בתוכנה למידול וקטורי דו-ממדי, נחרוט ונחתוך במכונת חיתוך לייזר ונלמד להלחים מעגל חשמלי פשוט.

סדנת עיצוב בבטון - בשני מפגשים

במהלך הסדנה נכיר את עקרונות הבסיס של העבודה עם בטון, ניצור תבניות ייחודיות מחומרים ממוחזרים ליציקת בטון ויצירת פריטים מעוצבים בבטון, ניצוק בבטון, נשלב עץ, נשייף, נצבע וניצור את הפינישים שייתנו לפריטים מראה מעוצב וייחודי.

סדנת תופסים דגים - הכנת משחק מגנטי

נסו לדוג רק את הדגים.. אל תפגעו בכוכב הים והיזהרו מהתמנון.
בואו להכין משחק משעשע שמשלב מעגל חשמלי ומגנטים ומשקף את היצירתיות של ילדיכם.

הכר את המייקר - רוני זיס – שיחה על אינטראקציה, תאורה ואומנות רחוב טכנולוגית

רוני זיס על אינטראציה, תאורה ואומנות רחוב טכנולוגית.
בנוסף לעיסוקו הראשי כאיש הייטק, מעורב רוני רבות בעשייה אמנותית ונוטה לשלב בעבודותיו בין טכנולוגיה לאמנות. עבודותיו הוצגו במוזיאון המדע ע"ש בלומפילד בירושלים, בבית האנסן בירושלים ובאירועים שונים כגון מידברן ו- DLD.

סדנת ריתוך

בסדנה נלמד את יסודות הריתוך בעבודה עם פרופילים שונים ונתרגל את עקרונות החיבור בין סוגי חומרים, בעבודה על תוצר קטן.

סדנת הכנת שריונות מוורבלה (Worbla)

בסדנה נלמד איך להשתמש בוורבלה ובחומרים תרמופלסטיים. בנוסף נלמד כמה שיטות עבודה שונות שיהפכו את השריון שלכם ליפה ועמיד! תגלו איך אפשר למחזר וורבלה ואף פעם לא לזרוק חומר לפח ואיך לעטר ולקשט כדי שיהיה לכם את השריון הכי מיוחד.

סדנת שלט לחדר - חיתוך בלייזר: מרעיון לביצוע

בסדנה נכיר תוכנה לעיצוב וקטורי (Inkscape), נתנסה ונעבוד בה על עיצוב אישי של שלט לחדר, נכיר את מכונת חותך הלייזר ונחתוך בה את העיצוב שהכנו.

סדנת נגרות - רובוט מעץ

בסדנה נבנה ונרכיב רובוטים מעץ, נעצב, נתכנן, נקדח, נשייף וניצור את הרובוט המושלם.

סדנת רובוט מנייר

רכז החדשנות MakeLab מזמין אתכם לסדנת רובוטים מנייר.
הנייר, למרות שהוא נראה גמיש ורך, יכול בתנאים מסוימים להפוך לקשה ולחומר עבודה יציב. אנו ננצל תכונות אלו לבניה של הרובוטים שלנו. בסדנה נקבל מנועים וסוללות ונבנה באמצעותם ובאמצעות נייר בלבד רובוטים מדליקים מנייר.

יום שני, 12.4.21, 17:00.
משך הסדנה: כ

ערי העתיד: קהילתיות, טכנולוגיה ושלטון - ד"ר רועי צזנה בהרצאה מקוונת

בימים אלו במיוחד, כאשר ממשלות רבות נכשלות במילוי תפקידן לאזרחים, נכנסות הקהילות והערים ומשלימות את החסר. האם כך ייראה העתיד?
בהרצאה נסקור את הראיות בעד ונגד וננסה להבין לאן מתקדם העולם: לאיחוד או לביזור?

קורס מייקרים חט"ב בעשרה מפגשים

במהלך הקורס תיחשפו לתחומים כמו הדפסה בתלת ממד, רובוטיקה, נגרות, הלחמה, אלקטרוניקה, תכנות, חיתוך בלייזר, מציאות מדומה ועוד. במפגשים השבועיים, בני שעתיים עד שלוש כל אחד, נכיר לכם את המכשור ואת שיטות העבודה, ומהר מאד הרעיונות יזרמו ותוכלו לבנות ולייצר דברים שלא חלמתם שתעשו בעצמכם.

סדנת לגו רובוטי WeDo לצעירים

במהלך הסדנה נתנסה בבנייה ותכנות רובוטים פשוטים. הערכה כוללת חיישנים, מנוע, מגוון רכיבים מכניים לבניית דגמים פשוטים, ותוכנה ייעודית לילדים. כל אלו מסייעים בפיתוח מיומנות בתחום תכנון, מכניקה, אלקטרוניקה ומעודדות חשיבה לוגית ויצירתית.

סדנת etching - צריבה על זכוכית

בסדנה נלמד תוכנת מידול וקטורי דו-מימדי, נעצב בעזרתה שבלונות, נחתוך אותן בפלוטר ונצרוב אותן בעזרת משחה מיוחדת על צנצנות זכוכית שאליהן נרכיב גם מעגל תאורה בסיסי.

סדנת נגרות - אדנית לפרחים

בסדנה נתנסה בטכניקות קלאסיות בעבודה עם עץ מלא, תוך שימוש בכלי עבודה חשמליים וידניים.

סדנת ריתוך

בסדנה נלמד את יסודות הריתוך בעבודה עם פרופילים שונים ונתרגל את עקרונות החיבור בין סוגי חומרים, בעבודה על תוצר קטן.

סדנת נגרות - מתלה מעץ

בסדנה נבנה מתלה עץ בעיצוב אישי, נשתמש במסור חשמלי ונתנסה בכלי נגרות חשמליים נוספים. נקשט את המתלה באמצעות טכניקת פוטוטרנספר ונלמד טכניקות יצירתיות שונות.

סדנת חולצה בעיצוב אישי - סדנת פיזית במתחם

בסדנה נלמד לעצב בתכנה וקטורית, נתכנן את העיצוב המושלם לחולצה שלנו, נחתוך את העיצוב לשבלונות בפלוטר ונעבוד עם השבלונות שיצרנו בצביעה ייחודית על בד עד להשלמת החולצה המקורית שלנו.

סדנת חיתוך מצות ומעמד למצות בלייזר - סדנה פיזית במתחם

בסדנה נכיר את אינקסקייפ, תוכנה לעיצוב וקטורי (Inkscape), נתנסה ונעבוד בה על עיצוב אישי למצות עצמן ולמעמד שלהן, נכיר את מכונת חותך הלייזר ונחתוך בה את המצות והמעמד מעץ, לפי העיצוב שהכנו.

הרצאה מקוונת - תופעות מזג-אוויר קיצוניות בכדור הארץ ובמאדים - דומה ושונה

בהרצאה נסקור תופעות מזג אויר קיצוניות, כפי שאנחנו מכירים פה בכדור שלנו, וננסה להבין איך הן מתנהלות בכוכב הלכת המדברי והקפוא מאדים, איך מתמודדים עם זה ולמה זה בכלל מעניין אותנו.

כל הזכויות שמורות ל- MakeLab יהוד מונוסון