סדנת GearsBot - סימולטור רובוטי חופשי

בסדנה נעזר בסימולטור GearsBot כדי לפסוע צעדים ראשונים לתוך עולם הרובוטיקה. תחילה נפגוש רובוטים אמיתיים ומפתיעים ואחר כך נתכנן בעצמנו רובוט פשוט שיתאים לאתגר. נכתוב לרובוט תכנית ונשחרר ארבעה מבין הרובוטים שבנינו ותיכנתנו לתוך זירת תחרות. עם עדה אבס.

א'-ב' באינטרנט – היכרות עם עולם הרשת ואמינות מידע ברשת

במהלך המפגש המקוון נשוחח על השימושים העיקריים ברשת וניחשף לסטטיסטיקות אודות שימושים ברשת, ננסה להבין אילו אתרים עוקבים אחר הפעילות שלנו ברשת, נכיר את התוסף Lightbeam, נכיר שיטות לזיהוי מידע אמין ברשת, נדבר על חוזק ויעילות סיסמאות ועוד כמה טיפים.

שיחה על ניקולא טסלה - שיחה מקוונת

ניקולה טסלה היה ממציא מעשי שניסה לשנות את העולם הטכנולוגי בתקופה סוערת של התפתחות והמצאות. בשיחה נעבור על תקופה סוערת זו בחייו של טסלה ונדבר על מקורות ההשראה שלו, לאן רצה להגיע ולאן הגיע באמת.

מבוא לתכנות בפייתון

במהלך המפגש המקוון נכיר ונתנסה בסביבת Kaggle - סביבה אינטראקטיבית, המאפשרת לכתוב ולהריץ פייתון, לנהל בסיס נתונים אישי או להתחבר לבסיסי נתונים קיימים.
למבוגרים ונוער מכתה י'

סקראצ' :תכנות בבלוקים למתחילים - מקוון

סקראצ' (Scratch) היא סביבת פיתוח חינמית המיועדת בעיקר לילדים, ובין השאר ניתן ליצור בעזרתה משחקי מחשב וסרטוני אנימציה. במפגש נחשף לסקראצ' ונתרגל תכנות בסיסי. בוגר וילד מכיתה ב'.

רוב גולדברג - המכונה המופלאה - מקוון

מטרת הפעילות הינה למידה התנסותית וחווייתית, יצירתיות, נגיעה בפיזיקה, עבודת צוות וחשיבה מחוץ לקופסה. נציע רעיונות, נתנסה, נטעה, אבל בעיקר נעשה הרבה כיף, וכל זה מהבית שלכם ובאופן מקוון.

צעדים ראשונים בהקמת אתר וויקס

בסדנה נלמד להכיר את מערכת ויקס. נכיר נקודות חשובות לאיפיון אתר לפני תחילת העיצוב וכיצד לפתוח אתר חדש בויקס.
נלמד כיצד לעדכן תכנים באתר, ואיך להתאים אותו לתצוגה בנייד.

חשיפה לאינקסקייפ

במהלך המפגש המקוון, יתנסו המשתתפים בעיצוב וקטורי בתוכנת Inkscape, תוכנה חינמית שאפשר לעבוד איתה גם בבית. העיצוב הוקטורי מאפשר לייצר קבצי גרפיקה המתאימים לעיצוב לוגואים, אייקונים, לחיתוך בלייזר, פלוטר ועוד שימושים ממוחשבים.

רובוטיקה ו-WeDo 2.0

נלמד ביחד מהו רובוט ומעט על ההיסטוריה של הרובוטיקה. נכיר את ערכת הלגו WeDo 2.0 ואת הרכיבים השונים שלה: בקר, מנועים, גלגלים וחיישנים. נראה כיצד ניתן לתכנת את הרובוט ונדבר קצת על הדרך לגשת לאתגרים רובוטיים.

תכנות יצירתי באמצעות P5JS

ספריית P5JS היא סיפריית ג'אווהסקריפט המיועדת לתכנות יצירתי (crearive coding). מטרת המפגש היא להכיר את הספריה ואת הרעיון שבאמצעות מעט מאוד קוד אפשר ליצור יצירה גרפית, מונפשת, אינטראקטיבית. תוך כדי הסדנה נבין את בסיס הספרייה, נלמד איך לקרוא את התיעוד שלה ואיך ללמוד ממנה ועוד.

אתגר כוס מים ברכבל

בואו לאתגר את עצמכם ולנסות להעביר כוס מים מנקודה גבוהה לנקודה נמוכה מבלי לשפוך את המים. לצורך האתגר נשתמש בחומרים שקיימים בכל בית. נתנסה בדרכים שונות לתליית הכוס, נבין את האילוצים מסביב לאתגר ונמצא דרכים יצירתיות להתמודד איתו. תוך כדי ההתנסות נלמד על חיכוך, תאוצה ותאוטה.

סדנת בניית חנוכית ארדואינו בעזרת טינקרקאד

במסגרת המפגש נבנה חנוכיית ארדואינו ותוך כדי כך, נחשף לעולם הארדואינו, המאפשר תכנות ויצירה באמצעות בקר הארדואינו - בקר שהוא הלב של מודולים עצמאיים וממוחשבים שניתן ליצור בכל בית. את החשיפה לארדואינו נבצע בעזרת תוכנת טינקרקאד, תוכנה חינמית למידול בתלת-ממד.

סדנת סקראצ' מקוונת למתקדמים

בסדנה נכיר פקודות מתקדמות בסקראץ: לולאות, חיישנים ובניית פונקציות, נלמד כיצד להשתמש בהן וכמו כן נבנה משחק מחשב בסיסי דמוי סנייק.
המפגש המקוון מיועד למבוגר וילד מכיתה ב'.

סדנת יצירת קרקס מקרטון

בואו לברוח עם הקרקס! הצטרפו לשעה של דמיון ויצירה. נכין קרקס אמיתי מקופסת דגני בוקר, מהדקי נייר ועוד כל מיני דברים שיש לכם בבית ונהנה משעה של יצירה, שאחריה מובטחות לכם שעות רבות של משחק והנאה עם הקרקס שיצרתם. למבוגר וילד בגילאים 5-10

סדנת בניית מסלול מכוניות מירוץ

יפגש לסדנה לבניית מסלולים פתלתלים למכוניות צעצוע. נחקור כוחות, תנועה ותנע ונאתגר את כוח המשיכה ואת הדמיון בבניית תעלולים אקרובטיים מגוונים. הכל תוך שימוש בחומרים המצויים בכל בית. יחד נשתלט על המרחב הביתי, ונכניס בו תנועה ושמחת חיים מתחדשת! להורה וילד בכיתות א'-ה'.

סדנת חשיפה מקוונת לרובוטיקה ו-WeDo 2.0

למד ביחד מהו רובוט ומעט על ההיסטוריה של הרובוטיקה. נכיר את ערכת הלגו WeDo 2.0 ואת הרכיבים השונים שלה: בקר, מנועים, גלגלים וחיישנים. נראה כיצד ניתן לתכנת את הרובוט ונדבר קצת על הדרך לגשת לאתגרים רובוטיים. המפגש המקוון מיועד לילדים בכיתות א'-ד'.

עיבוד וניתוח תמונה לצרכי מיפוי וחישה מרחוק של הסביבה

במהלך ההרצאה נכיר את השימוש בתוכנות המאפשרות עיבוד תמונה לצרכי מיפוי וחישה מרחוק של הסביבה, נדבר על דוגמאות, נבחן איך התחום מקדם אותנו כמדינה ונחשוב על שימושים אפשריים של עיבוד תמונה לצורך פתרון בעיות עתידיות.

הדפסה תלת-ממד עם שרף / רזין / פוטופולימרים - מה באמת קורה שם?

בהרצאה נדבר על השיטות השונות של הקרנת אור בהדפסת בתלת-ממד (SLA, DLP, LCD), נלמד מה מרכיב את חומר הגלם (Resin), כיצד הוא מתנהג בזמן ההקרנה ואיך, אולי, ניתן לשפר את התוצאות. ההרצאה מתאימה למי שמעוניין להכנס לתחום או לאלו שכבר נמצאים בו ומעוניינים להבין קצת מעבר.

ההיסטוריה של משחקי הוידאו - הרצאה מקוונת

נערוך סקירה היסטורית של עולם משחקי הוידאו, מהשנים הראשונות ועד ימינו; נבחן את ההתפתחות שעברו המשחקים מפיקסל בודד שמייצג כדור פינגפונג ועד לעולמות ריאליסטים אינסופיים, מפורמט של שחקן אחד למשחקים מרובי-משתתפים ותחרות ספורט אולימפית, ונברר כיצד הפכו דמויות כמו מריו ופקמן למותגי ענק.

רוב גולדברג - מקוון

מטרת הפעילות הינה למידה התנסותית וחווייתית, יצירתיות, נגיעה בפיזיקה, עבודת צוות וחשיבה מחוץ לקופסה.
נציע רעיונות, נתנסה, נטעה, אבל בעיקר נעשה הרבה כיף, וכל זה מהבית שלכם ובאופן מקוון. המפגש המקוון מיועד למבוגר וילד מכיתה א'.

כל הזכויות שמורות ל- MakeLab יהוד מונוסון