סדנת עטיפת עץ למחברת בחיתוך לייזר

בסדנה נכיר תוכנה לעיצוב וקטורי (Inkscape), נעצב בעזרתה עטיפת עץ למחברת שורות ונחתוך אותה באמצעות מכונת חותך הלייזר.
למבוגר או מבוגר וילד מכתה ד'

3 באוגוסט 2021

ויהי אור: אור גלים וצבע

החיים על פני האדמה לא היו אפשריים ללא אור. ביחד ננסה להבין מדוע.
נשחק, ניצור ונתנסה בפירוק של האור לצבעים שונים, במעבר אור דרך עדשות, בהשתקפויות וההשפעה על הצל. מבוגר/ת וילד/ה מכיתות ד'-ו'

2 באוגוסט 2021

סדנת נגרות - לוח מודעות מעוצב

בסדנה נבנה ונרכיב לוח מודעות מעוצב, נעצב, נתכנן, נקדח, נשייף וניצור את לוח המודעות האישי. למבוגר/ת וילד/ה מכיתה א'.

2 באוגוסט 2021

מגלילאו ועד ניוטון - איך דברים זזים (כיתות ד'-ו')

בסדנה נכיר ביחד את חוקי הדינמיקה, תוך הסבר על כוחות , תנועה ותאוצה. נבין איך דברים מסביבנו זזים ומה משפיע עליהם. ביחד נבנה מתקנים שונים ונעשה ניסויים כיפיים דרכים נלמד על האופן בו עובד העולם סביבנו. למבוגר/ת וילד/ה מכיתות ד'-ו'.

29 ביולי 2021

סדנת רוב גולדברג - המכונה המופלאה

מטרת הפעילות הינה למידה התנסותית וחווייתית, יצירתיות, נגיעה בפיזיקה, עבודת צוות וחשיבה מחוץ לקופסה. נציע רעיונות, נתנסה, נטעה, אבל בעיקר נעשה הרבה כיף. למבוגר וילד מכיתה א'.

29 ביולי 2021

קורס ארדואינו - חדרי בריחה - יולי 2021

קורס קיץ לבני נוער - בניה ותכנות אלמנטים של חדרי בריחה באמצעות ארדואינו. נכיר ונעבוד עם חיישנים לזיהוי תנועה, למדידת טמפרטורות, ויברציות ומיקום חפצים בחלל. לבני נוער מגיל 11.

27 ביולי 2021

מגלילאו ועד ניוטון - איך דברים זזים (כיתות א'-ג')

בסדנה נכיר ביחד את חוקי הדינמיקה, תוך הסבר על כוחות , תנועה ותאוצה. נבין איך דברים מסביבנו זזים ומה משפיע עליהם. ביחד נבנה מתקנים שונים ונעשה ניסויים כיפיים דרכים נלמד על האופן בו עובד העולם סביבנו. למבוגר/ת וילד/ה מכיתות א'-ג'.

26 ביולי 2021

סדנת עיצוב בבטון בשני מפגשים

במהלך הסדנה נכיר את עקרונות הבסיס של העבודה עם בטון, ניצור תבניות ייחודיות מחומרים ממוחזרים ליציקת בטון ויצירת פריטים מעוצבים בבטון, ניצוק בבטון, נשלב עץ, נשייף, נצבע וניצור את הפינישים שייתנו לפריטים מראה מעוצב וייחודי. למבוגרים, נוער או מבוגר וילד מכיתה ד'.

25 ביולי 2021

סדנה מראה אינסופית

במסגרת הסדנה נתנסה בהלחמה, נחבר את הלדים לארדואינו, נעלה קוד לבקר הארדואינו ונבין איך ניתן להתאים אותו לצרכים שלנו. בנוסף כל אחד יכין לעצמו אלמנט מרכזי בעיצוב אישי שייחתך בלייזר וימוקם בתוך המסגרת. למבוגרים, נוער או מבוגר וילד מכיתה ו'

22 ביולי 2021

המסך עולה! ערב סרטים שיח והשראה - עם עיריית יהוד

מרכז החדשנות MakeLab מזמין אתכם לסיור היכרות עם מתחם המייקרים/ות הקהילתי הייחודי, לאחריו נעלה לגג ובאויר הפתוח, נשב לצפות בשני סרטים ובפאנל בהנחיית רעות נגר עם יוצרת "ברכה" ועם גיבורת "סמירה".

21 ביולי 2021

גימור הדפסות תלת מימד וצביעה באיירבראש בשני מפגשים

בסדנא זו נלמד בשני מפגשים כיצד לגמר הדפסות עם ניירות שיוף, פילר וכלים נוספים ואיך לצבוע בעזרת איירבראש וטכניקות צביעה נוספות. למבוגרים ונוער (מגיל 16).

21 ביולי 2021

סדנת חולצה בעיצוב אישי

בסדנה נלמד לעצב בתכנה וקטורית, נתכנן את העיצוב המושלם לחולצה שלנו, נחתוך את העיצוב לשבלונות בפלוטר ונעבוד עם השבלונות שיצרנו בצביעה ייחודית על בד עד להשלמת החולצה המקורית שלנו. למבוגר וילד מכיתה ד'

20 ביולי 2021

סדנת נגרות - מדף מעוצב

סדנה נתנסה בטכניקות קלאסיות בעבודה עם עץ מלא, תוך שימוש בכלי עבודה חשמליים וידניים, ובמקביל נשלב במדף אלמנטים בחיתוך לייזר. למבוגר / מבוגר וילד מכיתה ד'

18 ביולי 2021

סדנת מערכת בקרת השקיה מבוססת ארדואינו בשני מפגשים

בסדנה נבנה תוסף לעציץ אשר ינהל שיחה עם תושבי הבית ואף יאפשר לבדוק את מצבו כשנמצאים בחו"ל (ולא לגמרי סומכים על הילדה של השכנים).
הסדנה תתבסס על עבודה עם רכיבים ממשפחת הארדואינו, חיישנים, לדים וכו', ומתאימה לבעלי ניסיון קודם בארדואינו וגם לחסרי נסיון.

18 ביולי 2021

סדנת מידול תלת ממד בטינקרקאד

במהלך הסדנה המשתתפים ילמדו ויתנסו בעיצוב תלת ממדי בתוכנת TinkerCAD, תוכנה חינמית שאפשר לעבוד איתה גם בבית. למבוגרים, נוער או מבוגר וילד מכיתה ד'.

15 ביולי 2021

סדנת יציקת פולימרים- תחתיות לכוסות

בסדנא נלמד את הבסיס ליציקה באפוקסי ובפולמרים שונים, נלמד לייצר תבנית, ונתנסה בטכניקות צביעה שונות ומגניבות שניישם בהכנה של תחתיות לכוסות. למבוגרים, נוער או מבוגר/ת וילד/ה מכיתה ד'.

14 ביולי 2021

סדנת ריתוך

בסדנה נלמד את יסודות הריתוך בעבודה עם פרופילים שונים ונתרגל את עקרונות החיבור בין סוגי חומרים, בעבודה על תוצר קטן. למבוגרים.

12 ביולי 2021

סדנת נגרות - משאית מעץ עם ארגז אחסון

בסדנה נבנה ונרכיב משאית מעץ עם ארגז אחסון, נעצב, נתכנן, נקדח, נשייף נרכיב את חלקי הארגז שנחתך בלייזר וניצור את משאית האחסון המושלמת. למבוגר/ת וילד/ה מכיתה א'.

11 ביולי 2021

סדנת גוף תאורה מפרספקס בחיתוך לייזר

בסדנה נבנה גופי תאורה מעץ ופרספקס. נלמד לעצב בתוכנה למידול וקטורי דו-ממדי, נעצב מנורה בעיצוב אישי, נחרוט ונחתוך במכונת חיתוך לייזר ונלמד להלחים מעגל חשמלי פשוט. למבוגרים, נוער או מבוגר וילד מכיתה ד'.

6 ביולי 2021

סדנת ריתוך

בסדנה נלמד את יסודות הריתוך בעבודה עם פרופילים שונים ונתרגל את עקרונות החיבור בין סוגי חומרים, בעבודה על תוצר קטן. למבוגרים.

5 ביולי 2021