סדנת OpenToonz- יצירת סרטון אנימציה

מרכז החדשנות MakeLab שמחים להזמינכם לסדנת OpenToonz- יצירת סרטון אנימציה.
בסדנה נכיר את עולם האנימציה, נקבל השראה מאשליות ויזואליות שקשורות לתנועה, נכיר את המכונות הראשונות שיצרו אנימציה ונראה איך מייקרים משכללים אותן בימינו.
לאחר מכן נלמד כיצד לעבוד בתוכנת OpenToonz, תוכנת אנימציה בקוד פתוח שמאפשרת

5 בדצמבר 2022

סדנת נגרות - ספסל כניסה

בסדנה נתנסה בטכניקות קלאסיות בעבודה עם עץ מלא, תוך שימוש בכלי עבודה חשמליים וידניים. במקביל, תוכלו לשלב טכניקות של חריטה וצריבה בלייזר על המוצר המוגמר. למבוגרים

27 בנובמבר 2022

MakeLab Talk - פטנטים, חלק שני

מרכז החדשנות MakeLab שמחים להזמינכם/ן לMakeLab Talk בנושא פטנטים, למתקדמים.
במפגש נלמד איך לערוך בקשה לפטנט במשרד הפטנטים האמריקאי, כאשר נגיש בקשה בפועל למשרד הפטנטים בשיעור עצמו שתעסוק במטבח הרובוטי שפיתח המרצה, דורון קורן (לצורך דוגמה).
המפגש מיועד למי שכבר היה במפגש הראשון בנושא "מבוא לפטנטים".

22 בנובמבר 2022

סדנה באמנות הפורינג (Pouring)

בסדנה נלמד איך ליצור אומנות יחודית וחד פעמית בשיטת הפורינג. כל משתתף יצור שתי יצירות אומנותיות ייחודית לו על קנווס אחר לימוד מגוון טכניקות, הדגמות וניסיונות. למבוגרים ונוער (16+).

22 בנובמבר 2022

סדנת גוף תאורה מפרספקס

בסדנה נבנה גופי תאורה מעץ ופרספקס. נלמד לעצב בתוכנה למידול וקטורי דו-ממדי, נעצב מנורה בעיצוב אישי, נחרוט ונחתוך במכונת חיתוך לייזר, נרכיב את בסיס גוף התאורה מחיתוכי לייזר ונלמד להלחים מעגל חשמלי פשוט. למבוגרים, נוער או מבוגר/ת וילד/ה מגיל 12.

21 בנובמבר 2022

סדנת עיצוב בבטון בשני מפגשים

במהלך הסדנה נכיר את עקרונות הבסיס של העבודה עם בטון, ניצור תבניות ייחודיות מחומרים ממוחזרים ליציקת בטון ויצירת פריטים מעוצבים בבטון, ניצוק בבטון, נשלב עץ, נשייף, נצבע וניצור את הפינישים שייתנו לפריטים מראה מעוצב וייחודי. למבוגרים, נוער או מבוגר וילד מכיתה ד'.

13 בנובמבר 2022

סדנת נגרות- כסא מתקפל

מרכז החדשנות MakeLab מזמין אתכם/ן לסדנת נגרות במהלכה נתנסה בטכניקות קלאסיות בעבודה עם עץ מלא, ונבנה כסא מתקפל מעץ.
הסדנה מיועדת למבוגרים, נוער או מבוגר/ת וילד/ה מכיתה ד'.

6 בנובמבר 2022

קורס פיוז'ן fusion 360 והדפסת תלת-ממד בחמישה מפגשים

בקורס בן חמשת המפגשים, נלמד מידול בתוכנת fusion 360 למטרות חיתוך בלייזר והדפסת תלת-ממד. הכרת יסודות המידול יאפשרו לכם להתפתח בעתיד גם למידול לסביבות ייצור נוספות. למבוגרים ונוער מגיל 15.

3 בנובמבר 2022

אירוע רוב גולדברג בין יבשתי בין מרכזי MakeLab במסגרת שבוע מייק

מרכז החדשנות MakeLab מתרגשים להזמינכם/ן לחגיגת בניית מכונת סיבה ותוצאה (מכונת רוב גולדברג).
יחד, נבנה מכונה, אשר תעבור בארבעה מרכזי מייקלאב שונים, בשלוש מדינות שונות!
בואו לקחת חלק באירוע ההיסטורי, החוגג יצירה משותפת, עשיינות ובעיקר, את הקהילה הססגונית המתרחבת שלנו!!!

27 באוקטובר 2022

סדנת טעימות, ארדואינו ומייקינג: Making Retro Music Player

המשתתפים בסדנה ייצרו מחווה לפטיפונים והתקליטים הקלאסיים בעזרת טכנולוגיות חדשניות. נלמד לתכנת מיקרו בקר מסוג ארדואינו, לקרוא מידע מחיישנים, להניע מנועים וכמובן לנגן MP3. נלמד לעצב בתכנה למידול דו מימדי וקטורי ונקשט את מארז הפטיפון בעזרת חריטות בלייזר. למבוגרים ונוער מגיל 16.

24 באוקטובר 2022

סדנת הנדיוומן

במפגש מרתק אחד נכיר את תשתיות הבית ואת המיומנויות הדרושות לתחזוקת בית שוטפת. נמליץ על ארגז כלים בסיסי שכדאי שיהיה בכל בית, נלמד שימוש ועבודה נכונה ובטוחה בכלים ידניים וחשמליים, נכיר סוגים שונים של קירות ונתרגל סתימת חורים ואיטום חריצים, ועוד. לנשים ונערות מגיל 16

23 באוקטובר 2022

סדנה באמנות הפורינג (Pouring)

בסדנה נלמד איך ליצור אומנות יחודית וחד פעמית בשיטת הפורינג. כל משתתף יצור שתי יצירות אומנותיות ייחודית לו על קנווס אחר לימוד מגוון טכניקות, הדגמות וניסיונות. למבוגרים ונוער (16+).

18 באוקטובר 2022

ערב קהילתי פתוח - מסיבת מדבקות בחיתוך סילואט

לכבוד חול המועד סוכות אנחנו פותחים את המעבדה ומאפשרים לכם ליצור ביחד עם הצוות שלנו והמתנדבים הנהדרים מדבקות בחיתוך סילואט שישמשו אתכם לקישוט לפטופים, שמות לצנצנות וכוסות ועוד. תביאו איתכם את החפץ שעליו תרצו להדסיק את המדבקה: חולצה, כוס, לפטופ, צנצנת או מחברת.. למבוגר/ת וילד/ה מכיתה ג' ואילך.

12 באוקטובר 2022

ערב קהילתי פתוח - יצירת שלט לדלת בשילוב עט תלת ממד

לכבוד חול המועד סוכות אנחנו פותחים את המעבדה ומאפשרים לכם ליצור ביחד עם הצוות שלנו והמתנדבים הנהדרים שלט לדלת בשילוב עטי תלת ממד. העבודה על השלט תכלול חיתוך טקסט בלייזר ומילוי בעטי תלת-ממד. מכיוון שיש כמות עטי תלת ממד מוגבלת, נודה שתרשמו מראש לסלוט עבודה עם העטים. למבוגר/ת וילד/ה מכיתה ג' ואילך.

11 באוקטובר 2022

סדנת ציאנוטייפ/ דפוס שמש

בסדנה ניצור הדפסות ציאנוטייפ מיוחדות, נמרח את הדף בכימיקאלים מיוחדים, נעצב את ההדפס בעזרת חומרים ואביזרים או בסיוע צילומים ונבצע את תהליך החשיפה וההדפסה עד ליצירת ההדפס המושלם. למבוגרים, נוער (16+) או מבוגר וילד מגיל 10.

11 באוקטובר 2022

סדנת רוב גולדברג - המכונה המופלאה

מטרת הפעילות הינה למידה התנסותית וחווייתית, יצירתיות, נגיעה בפיזיקה, עבודת צוות וחשיבה מחוץ לקופסה. נציע רעיונות, נתנסה, נטעה, אבל בעיקר נעשה הרבה כיף.
אין צורך בידע קודם. למבוגרים, נוער (16+) או מבוגר/ת וילד/ה מכיתה א'.

6 באוקטובר 2022

סדנת נגרות - שרפרף

מרכז החדשנות MakeLab מזמין אתכם/ן לסדנת נגרות במהלכה נבנה שרפרף מעץ.
בסדנה נתנסה בטכניקות קלאסיות בעבודה עם עץ מלא, תוך שימוש בכלי עבודה חשמליים וידניים. במקביל, תוכלו לשלב טכניקות של חריטה וצריבה בלייזר על המוצר המוגמר. למבוגרים, נוער (16+) או הורה וילד/ה מכיתה ד'.

2 באוקטובר 2022

סדנת חשיפה לנגרות - רובוט מעץ עם קופסת אחסון

בסדנה נבנה ונרכיב רובוטים מעץ, נעצב, נתכנן, נקדח, נשייף וניצור את הרובוט המושלם. בנוסף נבנה קופסת אחסון שנחתכה בלייזר ונחבר אותה לרובוט כדי להפוך את הרובוט לשימושי. לאחר הסדנה תוכלו להשתמש ברובוט ככלי משחק לאחסון חפצים קטנים או כארגונית לכלי כתיבה. למבוגר/ת וילד/ה מכיתה א' (העבודה היא בזוג - מבוגר ו

28 בספטמבר 2022

סדנה: מגלילאו ועד ניוטון - איך דברים זזים

בסדנה נכיר את חוקי הדינמיקה, תוך הסבר על כוחות, תנועה ותאוצה. ביחד נבנה מתקנים שונים ונערוך ניסויים כיפיים דרכם נלמד על האופן בו עובד העולם סביבנו. למבוגר/ת וילד/ה מכיתות א'-ג'.

21 בספטמבר 2022

סדנת נגרות - מדף מעוצב

בסדנה נתנסה בטכניקות קלאסיות בעבודה עם עץ מלא, תוך שימוש בכלי עבודה חשמליים וידניים, ובמקביל נשלב במדף אלמנטים בחיתוך לייזר. אין צורך בנסיון או ידע קודם. למבוגרים, נוער (16+) או מבוגר/ת וילד/ה מכיתה ד'.

21 בספטמבר 2022