סדנת בניית משחק פוקט (Pucket)

בסדנה נבנה את לוח המשחק, נשייף, נדביק, נחתוך את הדיסקיות, נעצב ונצבע בטכניקות מעניינות. לאחר הבנייה מובטחות לכם שעות של הנאה מהמשחק בבית. למבוגרים, נוער או מבוגר וילד מכיתה א'.

11 במאי 2022

סדנת גוף תאורה מפרספקס בשני מפגשים

בסדנה נבנה גופי תאורה מעץ ופרספקס. נלמד לעצב בתוכנה למידול וקטורי דו-ממדי, נעצב מנורה בעיצוב אישי, נחרוט ונחתוך במכונת חיתוך לייזר ונלמד להלחים מעגל חשמלי פשוט.
למבוגרים, נוער או מבוגר/ת וילד/ה מכיתה ד'.

25 באפריל 2022

סדנת חשיפה לנגרות - רובוט אביבי מעץ עם קופסת אחסון

בסדנה נבנה ונרכיב רובוטים מעץ, נעצב, נתכנן, נקדח, נשייף וניצור את הרובוט המושלם. בנוסף נבנה קופסת אחסון שנחתכה בלייזר ונחבר אותה לרובוט כדי להפוך אותו לכלי אחסון לעציצים או לכל דבר אחר. לאחר הסדנה תוכלו להשתמש ברובוט כאדנית קטנה, כלי משחק לאחסון חפצים קטנים או כארגונית לכלי כתיבה. למבוגר/ת וילד/ה מכ

20 באפריל 2022

סדנת חולצה בעיצוב אישי

בסדנה נלמד לעצב בתכנה וקטורית, נתכנן את העיצוב המושלם לחולצה שלנו, נחתוך את העיצוב לשבלונות בפלוטר חותך ונעבוד עם השבלונות שיצרנו בצביעה ייחודית על בד עד להשלמת החולצה המקורית שלנו. למבוגר/ת וילד/ה מכיתה ד'.

18 באפריל 2022

סדנת לגו רובוטי WeDo2 לצעירים

במהלך הסדנה נתנסה בבנייה ותכנות רובוטים פשוטים. הערכה כוללת חיישנים, מנוע, מגוון רכיבים מכניים לבניית דגמים פשוטים, ותוכנה ייעודית לילדים. כל אלו מסייעים בפיתוח מיומנות בתחום תכנון, מכניקה, אלקטרוניקה ומעודדות חשיבה לוגית ויצירתית. למבוגר וילד אחד מגן חובה ואילך (עבודה בזוג של הורה וילד).

14 באפריל 2022

סדנת נגרות - ארגז ספסל

בסדנה נתנסה בטכניקות קלאסיות בעבודה עם עץ מלא, תוך שימוש בכלי עבודה חשמליים וידניים. במקביל, תוכלו לשלב טכניקות של חריטה וצריבה בלייזר על המוצר המוגמר. בנוסף, נרפד את הארגז בספוג ובד ונכין אותו לשימוש מקביל כספסל ישיבה. למבוגרים.

13 באפריל 2022

סדנת STEAM-MakeLab-Israel - חופשת פסח

הסדנה תכלול הקניית ידע ופעילויות מגוונות, המהוות ארגז כלים רב-ממדי שנועד ליצירת עניין והגדלת ההבנה אצל הילדים. הפעילויות יכללו שימוש בציוד הייחודי הנמצא במרכז בשילוב משחקים, בניית דגמים, ביצוע ניסויים ומתן דוגמאות מהחיים וחידות המותאמות לגיל ולתחומי העניין של המשתתפים/ות. לבני/בנות נוער בגילאי ח"טב

11 באפריל 2022

סדנת נגרות: אדנית

בסדנה נתנסה בטכניקות קלאסיות בעבודה עם עץ מלא, תוך שימוש בכלי עבודה חשמליים וידניים, ושילוב של חיתוך לייזר.
אין צורך בנסיון או ידע קודם. למבוגרים, נוער או מבוגר/ת וילד/ה מכיתה ד'.

6 באפריל 2022

סדנת דיוקן עצמי בחיתוך לייזר

בסדנה נכיר ונלמד לעבוד עם תוכנה לעיצוב וקטורי (Inkscape), נעצב בעזרתה דיוקן עצמי, תוך שימוש באפליקציה תומכת, נחתוך את העיצובים בחותך הלייזר, ונוסיף להם פריטים מתאימים ליצירת דיוקן עצמי. למבוגרים, נוער או מבוגר/ת וילד/ה מכיתה ד'.

4 באפריל 2022

סדנת לגו רובוטי WeDo2 לצעירים

במהלך הסדנה נתנסה בבנייה ותכנות רובוטים פשוטים. הערכה כוללת חיישנים, מנוע, מגוון רכיבים מכניים לבניית דגמים פשוטים, ותוכנה ייעודית לילדים. כל אלו מסייעים בפיתוח מיומנות בתחום תכנון, מכניקה, אלקטרוניקה ומעודדות חשיבה לוגית ויצירתית. למבוגר וילד אחד מגן חובה ואילך (עבודה בזוג של הורה וילד).

28 במרץ 2022

קורס חשיפה למערכת הפעלה לרובוטים (ROS) בשלושה מפגשים

בואו ללמוד ולהעמיק בתחום הרובוטיקה, בקורס המלמד את רזי העבודה עם מערכת ההפעלה בקוד פתוח לרובוטים ROS. המשתמשים ילמדו כיצד לתכנת רובוט לנוע בעזרת שפת Python על גבי פלטפורמה אינטרנטית. למבוגרים ונוער מגיל 16 (עם זיקה לתחום).

27 במרץ 2022

סדנת עיצוב בבטון בשני מפגשים

במהלך הסדנה נכיר את עקרונות הבסיס של העבודה עם בטון, ניצור תבניות ייחודיות מחומרים ממוחזרים ליציקת בטון ויצירת פריטים מעוצבים בבטון, ניצוק בבטון, נשלב עץ, נשייף, נצבע וניצור את הפינישים שייתנו לפריטים מראה מעוצב וייחודי. למבוגרים, נוער או מבוגר וילד מכיתה ד'.

23 במרץ 2022

קורס ארדואינו בעשרה מפגשים מעשיים - מרץ 2022

הקורס מקנה עקרונות עבודה, תכנות ויצירת עצמים חכמים באמצעות בקר הארדואינו, בקר שהוא הלב של מודולים עצמאיים וממוחשבים, שניתן ליצור בכל בית. במהלך הקורס נלמד ונתנסה בעבודה עם מגוון חיישנים, לדים/ תאורה, מנועים, תקשורת RF, Bluetooth, נגני MP3, וכל זאת ע"י בניית פרוייקטים מעשיים. למבוגרים מגיל 16

15 במרץ 2022

סדנת מסכות בחיתוך לייזר

בסדנה נכיר ונלמד לעבוד עם תוכנה לעיצוב וקטורי (Inkscape), נעצב בעזרתה מסכות אישיות ומדליקות לפורים, נחתוך אותן בחותך הלייזר על בד לבד, ונעצב אותן לכדי מסכה ייחודית ומיוחדת. מיועד למבוגרים, נוער או מבוגר/ת וילד/ה מכיתה ד'.

14 במרץ 2022

סדנת חשיפה לנגרות - רובוט מעץ עם קופסת אחסון

בסדנה נבנה ונרכיב רובוטים מעץ, נעצב, נתכנן, נקדח, נשייף וניצור את הרובוט המושלם. בנוסף נבנה קופסת אחסון שנחתכה בלייזר ונחבר אותה לרובוט כדי להפוך את הרובוט לשימושי. לאחר הסדנה תוכלו להשתמש ברובוט ככלי משחק לאחסון חפצים קטנים או כארגונית לכלי כתיבה. למבוגר/ת וילד/ה מכיתה א'

9 במרץ 2022

סדנת טקסטיל אלקטרוני - אביזרים מאירים (E-accessories) - יום האישה הבינ"ל

במהלך הסדנה נלמד על על סוגי הלדים השונים ,נתנסה ביצירת מעגלים אלקטרוניים רכים עם בדים וחוטי תפירה מוליכים שונים, נלמד על אינטרקציה של הגוף עם טכנולוגיה לבישה והכי חשוב: נצא עם פריט מוגמר וידע מעשי לשילוב לדים באביזרי אופנה או תחפושות עתידיות.
לנשים ונערות מגיל 16.

8 במרץ 2022

סדנת לגו רובוטי WeDo2 לצעירים

במהלך הסדנה נתנסה בבנייה ותכנות רובוטים פשוטים. הערכה כוללת חיישנים, מנוע, מגוון רכיבים מכניים לבניית דגמים פשוטים, ותוכנה ייעודית לילדים. כל אלו מסייעים בפיתוח מיומנות בתחום תכנון, מכניקה, אלקטרוניקה ומעודדות חשיבה לוגית ויצירתית. מיועד למבוגר וילד אחד מגן חובה ואילך (עבודה בזוג של הורה וילד).

3 במרץ 2022

סדנת חולצה מאירה (E-textile)

נתחיל בבסיס של אלקטרוניקה – מתח, זרם, מעגלים, input-outpu. ניצור "מעגלים רכים" ונהפוך אותם לאינטראקטיביים. כל משתתף (או זוג) יפתח פרויקט אחד לבחירתו מאלקטרוניקה ובדים. למבוגרים, נוער או מבוגר וילד מכיתה ד'

1 במרץ 2022

סדנת נגרות - ארגז ספסל

בסדנה נתנסה בטכניקות קלאסיות בעבודה עם עץ מלא, תוך שימוש בכלי עבודה חשמליים וידניים. במקביל, תוכלו לשלב טכניקות של חריטה וצריבה בלייזר על המוצר המוגמר. בנוסף, נרפד את הארגז בספוג ובד ונכין אותו לשימוש מקביל כספסל ישיבה.
אין צורך בנסיון או ידע קודם. למבוגרים

27 בפברואר 2022

סדנת הכנת שריונות מוורבלה (Worbla) בשני מפגשים

בסדנה נלמד איך להשתמש בוורבלה ובחומרים תרמופלסטיים. וורבלה (Worbla), הוא חומר מרתק שנראה כמו פלסטיק קשיח ותחת חימום מתאים הופך גמיש וניתן לעיצוב, שמתגבש ומתקשה לאחר הקירור. בנוסף נלמד כמה שיטות עבודה שונות שיהפכו את השריון שלכם ליפה ועמיד! למבוגרים ונוער מעל גיל 16.

17 בפברואר 2022