יצירת קופסה מנייר למשלוחי מנות ובכלל - סדנה מקוונת

בסדנה נלמד כיצד להכין קופסה מנייר שמתאימה מאד למשלוחי מנות, להכנת מתנות למדריכים, מורים, חברים, משפחה, ולכל אירוע.
נכין ביחד קופסה ונלמד את שלבי הביצוע תוך התייחסות לעקרונות, כדי שתוכלו להכין בעתיד קופסה בכל גודל שתרצו.

מבוא רדוד ללמידה עמוקה" - הרצאה מקוונת"

בהרצאה ניתן רקע קצר ללמידת מכונה ולמידה עמוקה, נסקור את ההתפתחויות המשמעותיות של השנים האחרונות בתחום עיבוד התמונה, הבנת טקסט, אודיו, וידאו, משחקים ועוד, בדגש על יצירתיות חישובית ומדיה סינתטית.
למבוגרים ונוער

מידול רעשן לפורים- פיוזן 360 לחיתוך בלייזר - סדנה מקוונת

במהלך הסדנה נמדל רעשן לחיתוך בלייזר מתחילת הדרך ועד סופה. נלמד איך מתכננים את חלקי הרעשן, כך שישתלבו אחד עם השני, נתמודד עם סוגיות שרלוונטיות לחיתוך לייזר כמו עובי החומר ועובי החיתוך, ונכין את הרעשן לחיתוך לייזר.
למבוגרים נוער וילדים מכתה ד'

שידור חי של הנחיתה על המאדים עם פאנל מומחי חלל ישראליים

מרכז החדשנות MakeLab מזמין אתכם לפאנל ייחודי מקוון: "משימה מעולם אחר - הנחיתה האמריקאית על המאדים".
המשימה הנועזת ביותר של נאס"א אי פעם אל המאדים - אשר אם תצליח תספק לנו תשובות למספר שאלות חשובות - ביניהן האם היו בעבר חיים במאדים? האם ניתן לייצר חמצן מהאטמוספירה במאדים?

איך ממציאים משחק קופסה? - הרצאה מקוונת

בהרצאה ג'רמי יספר על המכניקה של משחקי קופסה מז'אנר בלוף ודדוקציה חברתית (Bluff and social deduction)
ויסביר כיצד תוכלו גם אתם להתחיל לתכנן משחק משלכם.
למבוגרים ונוער

שריונות או לא להיות: איך לבנות שריון לתחפושת - סדנה מקוונת

בסדנא נלמד להכין גזרות שהן הבסיס לכל שריון מוצלח, נכיר חומרים זמינים וזולים שיכולים להפוך אתכם ואתכן ללוחמים הכי קשוחים וללוחמות הכי מאובזרות ונקבל טעימה מחומרים יותר מתקדמים למי שרוצה להיות ממש הארדקור.
למבוגרים ונוער

ארגז חול לנסיינות: פיתוח חדשנות ויצירתיות - הרצאה מקוונת

ההרצאה תעסוק בחדשנות וחשיבה על יצירתיות מתוך נסיינות. "ארגז חול לנסיינות" הוא תפיסת עולם שנובעת מההנחה שאנחנו "לא יודעים" יותר מאשר "יודעים" ולכן ככל שנשים יותר סימני שאלה במהלך הדרך ונאפשר לעצמינו להתנסות, כך נצליח להגיע יותר רחוק ברמת היצירתיות והחדשנות של התוצאה.
למבוגרים ונוער

עיצוב מסכה לחיתוך בלייזר - סדנה מקוונת

במהלך המפגש המקוון נלמד כיצד לעצב את המסכה האישית שלנו בתוכנת Inkscape, תוכנה חינמית שאפשר לעבוד איתה גם בבית. כל משתתף יכין עיצוב ייחודי למסכה משלו בגודל של עד A4

קוספליי למתחילים - הרצאה מקוונת

בהרצאה נלמד מה הוא קוספליי, איך לגשת ולהכין פריט לבוש או אביזר, ונתוודע לטכניקות בסיסיות שיגרמו לכם לבלוט מעל כולם בפורים. נתמקד בתפירה, פאות, שריונות ואפילו איפור.

תכנון וייצור PCB באמצעות Easy EDA למתקדמים - סדנה מקוונת

מוזמנים להדרכה בת שעה וחצי על EasyEDA, בה נעמיק בתחום תכנון מעגל משלכם.
במהלך הסדנה נמשיך נעמיק ונכנס לתחומים מתקדמים של Easy EDA ונרחיב את הדיבור על נושאים שעלו במפגש הקודם כמו איך לייצר מעגלים בצורות שונות, מדידת מרחקים, בניית רכיבים ועוד.

"חשמל ברגליים" - אופני השטח החשמליים כובשים פסגות - הרצאה מקוונת

נשמע סקירה מקיפה על עולם אופני השטח החשמליים. נשמע על שלבי הופעתם בשוק, השחקנים המרכזיים, טכנולוגיות וגישות שונות, החידושים החמים, ומה הלאה...
את השידור רועי יעשה מסדנת אופניים עם הדגמות חיות. יהיה מעניין!
למבוגרים ונוער

כל מה שרציתם לשאול על קוספליי - הרצאת פאנל מקוונת

מתעניינים בתחום הקוספליי אבל לא יודעים מאיפה להתחיל? צצו לכם שאלות בזמן ההכנה ולא מצאתם להן מענה? הפאנל מיועד לקוספליירים מכל הרמות, וגם לכאלו שחדשים בתחום לגמרי. בפאנל נענה על שאלות של הקהל בנושא קוספליי (costume + play): תפירה, פאות, פרופס, סקיטים ועוד.
למבוגרים ונוער

פורימון סקראצ' - סדנה מקוונת

סקראצ' (Scratch) היא סביבת פיתוח חינמית המיועדת בעיקר לילדים, ובין השאר ניתן ליצור בעזרתה משחקי מחשב וסרטוני אנימציה. במפגש נחשף לסקראצ' ונתרגל תכנות בסיסי תוך כדי בניית מסכה מדליקה לפורים.
לילדים מכתה ד'

תיאטרון צלליות מחומרים ביתיים לכבוד פורים - סדנה מקוונת

במסגרת המפגש נכין תיאטרון צלליות לכבוד פורים מחומרים שיש בכל בבית. ביחד נכין דמויות משעשעות כיד הדמיון הטובה ונמחיז מחזה לפורים.
לילדים בכתות א' - ה' (בליווי מבוגר)

איך עובדת מסיכה מאירה לפורים? - מעגלים חשמליים באמצעות טינקרקאד - סדנה מקוונת

נבין מהו מתח חשמלי, זרם חשמלי, כיצד יוצרים מעגל , מה מפעיל את הלד ואיך עובד לחצן הפעלה.
נבנה ביחד את המעגל בתוכנת טינקרקאד שמדמה מעגל חשמלי אמיתי, כדי שנוכל לבדוק אם המסכה שלנו עובדת.
לילדים בכתות ב'-ה' (בליווי מבוגר)

בניית כלי נגינה ורעשנים - סדנה מקוונת

בסדנא נבנה כלי נגינה מחומרים המצויים בכל בית. נגלה כלי הקשה, כלי נשיפה ואולי אפילו כלי מיתר. נדייק תוים, ננגן שירים ונאלתר בסגנונות מוסיקליים שונים.
לילדים מכתה ב' (בליווי מבוגר)

תכנון מודלים בתלת ממד למתחילים - סדנה מקוונת

במהלך המפגש נשמע מהי מדפסת תלת ממד, נלמד ונכיר את עולם התלת ממד, נכיר את חומרי הגלם של ההדפסה ונבין מה ניתן להדפיס בתלת-ממד ואיפה להשיג קבצי דגמים להורדה בחינם. נכיר את תוכנת המידול Tinkercad - תוכנה חינמית שאפשר לעבוד איתה גם בבית - ובעזרתה נמדל את הדגם הראשון שלנו.
למבוגרים, נוער וילדים (מכתה ד')

שריטות בעץ: אמנות במשחזת זווית - הרצאה מקוונת

אביטל איפרגן הוא אמן ויוצר רב-תחומי ש"מצייר" על עץ. בהרצאה נשמע על המסע של אביטל מרקדן לנגר לאמן ועל השילוב בין התחומים ביצירתו הנוכחית, נכיר את החומרים, כלי העבודה, הטכניקות והתוצרים ונזכה לסיור חי בסטודיו שלו, כולל הדגמה של תהליך היצירה.
למבוגרים ונוער

רחפנים בשימוש מקצועי - האם השמיים הם באמת הגבול? - הרצאה מקוונת

יגע באתגרים היצירתיים והטכנולוגיים הקשורים בתפעול רחפנים - כמה משקל אפשר להרים? לכמה זמן? לאיזה מרחק? עד כמה זה בטוח? העיסוק בבנושאים אלו יתבצע דרך העיסוק הנוכחי של צליל בחקלאות באמצעות רחפנים והוא ינסה להגדיר איפה עובר הגבול כאשר אנחנו אומרים שהשמיים הם הגבול.
עם צליל יצחק.
למבוגרים ונוער.

לגו סטודיו: לבנות בלגו ללא גבולות - סדנה מקוונת

נלמד באופן מקוון לבנות באמצעות תוכנת studio. התוכנה מאפשרת לנו בנייה עם אינסוף חלקי לגו, כולל ייבוא סטים של לגו ובנייתם בתוכנה, עיצוב סטים, ייצוא של הוראות והזמנת חלקי הסט אותו עיצבנו.

כל הזכויות שמורות ל- MakeLab יהוד מונוסון