ליומן הפעילות - לחץ כאן

* במתחם ילד (עד גיל 14) חייב בליווי מבוגר

יום רביעי, 28 בספטמבר 2022

14:00

בשעה

סדנת חשיפה לנגרות - רובוט מעץ עם קופסת אחסון

בסדנה נבנה ונרכיב רובוטים מעץ, נעצב, נתכנן, נקדח, נשייף וניצור את הרובוט המושלם. בנוסף נבנה קופסת אחסון שנחתכה בלייזר ונחבר אותה לרובוט כדי להפוך את הרובוט לשימושי. לאחר הסדנה תוכלו להשתמש ברובוט ככלי משחק לאחסון חפצים קטנים או כארגונית לכלי כתיבה. למבוגר/ת וילד/ה מכיתה א' (העבודה היא בזוג - מבוגר ו

יום ראשון, 2 באוקטובר 2022

14:00

בשעה

סדנת נגרות - שרפרף

מרכז החדשנות MakeLab מזמין אתכם/ן לסדנת נגרות במהלכה נבנה שרפרף מעץ.
בסדנה נתנסה בטכניקות קלאסיות בעבודה עם עץ מלא, תוך שימוש בכלי עבודה חשמליים וידניים. במקביל, תוכלו לשלב טכניקות של חריטה וצריבה בלייזר על המוצר המוגמר. למבוגרים, נוער (16+) או הורה וילד/ה מכיתה ד'.

יום חמישי, 6 באוקטובר 2022

14:00

בשעה

סדנת רוב גולדברג - המכונה המופלאה

מטרת הפעילות הינה למידה התנסותית וחווייתית, יצירתיות, נגיעה בפיזיקה, עבודת צוות וחשיבה מחוץ לקופסה. נציע רעיונות, נתנסה, נטעה, אבל בעיקר נעשה הרבה כיף.
אין צורך בידע קודם. למבוגרים, נוער (16+) או מבוגר/ת וילד/ה מכיתה א'.

יום שלישי, 11 באוקטובר 2022

8:00

בשעה

סדנת ציאנוטייפ/ דפוס שמש

בסדנה ניצור הדפסות ציאנוטייפ מיוחדות, נמרח את הדף בכימיקאלים מיוחדים, נעצב את ההדפס בעזרת חומרים ואביזרים או בסיוע צילומים ונבצע את תהליך החשיפה וההדפסה עד ליצירת ההדפס המושלם. למבוגרים, נוער (16+) או מבוגר וילד מגיל 10.

יום שלישי, 18 באוקטובר 2022

14:00

בשעה

סדנה באמנות הפורינג (Pouring)

בסדנה נלמד איך ליצור אומנות יחודית וחד פעמית בשיטת הפורינג. כל משתתף יצור שתי יצירות אומנותיות ייחודית לו על קנווס אחר לימוד מגוון טכניקות, הדגמות וניסיונות. למבוגרים ונוער (16+).

יום שני, 24 באוקטובר 2022

14:00

בשעה

סדנת הנדיוומן

במפגש מרתק אחד נכיר את תשתיות הבית ואת המיומנויות הדרושות לתחזוקת בית שוטפת. נמליץ על ארגז כלים בסיסי שכדאי שיהיה בכל בית, נלמד שימוש ועבודה נכונה ובטוחה בכלים ידניים וחשמליים, נכיר סוגים שונים של קירות ונתרגל סתימת חורים ואיטום חריצים, ועוד. לנשים ונערות מגיל 16

יום שני, 24 באוקטובר 2022

14:00

בשעה

סדנת טעימות, ארדואינו ומייקינג: Making Retro Music Player

המשתתפים בסדנה ייצרו מחווה לפטיפונים והתקליטים הקלאסיים בעזרת טכנולוגיות חדשניות. נלמד לתכנת מיקרו בקר מסוג ארדואינו, לקרוא מידע מחיישנים, להניע מנועים וכמובן לנגן MP3. נלמד לעצב בתכנה למידול דו מימדי וקטורי ונקשט את מארז הפטיפון בעזרת חריטות בלייזר. למבוגרים ונוער מגיל 16.

יום ראשון, 6 בנובמבר 2022

15:00

בשעה

סדנת נגרות- כסא מתקפל

מרכז החדשנות MakeLab מזמין אתכם/ן לסדנת נגרות במהלכה נתנסה בטכניקות קלאסיות בעבודה עם עץ מלא, ונבנה כסא מתקפל מעץ.
הסדנה מיועדת למבוגרים, נוער או מבוגר/ת וילד/ה מכיתה ד'.

יום ראשון, 13 בנובמבר 2022

15:00

בשעה

סדנת עיצוב בבטון בשני מפגשים

במהלך הסדנה נכיר את עקרונות הבסיס של העבודה עם בטון, ניצור תבניות ייחודיות מחומרים ממוחזרים ליציקת בטון ויצירת פריטים מעוצבים בבטון, ניצוק בבטון, נשלב עץ, נשייף, נצבע וניצור את הפינישים שייתנו לפריטים מראה מעוצב וייחודי. למבוגרים, נוער או מבוגר וילד מכיתה ד'.