תכננתם פרויקט עם ארדואינו, ישבתם כמה שעות לחבר את הכל ולתכנת, ובסופו של דבר זה אפילו עבד!
איזה כיף! אבל רגע אחד, הפרויקט יצא די גדול עם המטריצה וכל החוטים, והחיבורים לא מרגישים מספיק יציבים.. מה עושים? איך לוקחים את זה לשלב הבא?

בסדנה תלמדו להפוך את הפרויקט שלכם למעגל חשמלי, כולל כל השלבים: תכנון הסכימה, בחירת רכיבים, עריכת הלוח, וייצור שלו במפעל סיני (בעלות שלא קורעת את הכיס).

אבל לא נסתפק רק בתיאוריה - כל משתתף יתכנן ויערוך מעגל לפרויקט שלו, ואנחנו נייצר עבורכם את הלוחות ונזמין את הרכיבים. לאחר מכן ניפגש שוב ותוכלו להרכיב את המעגל שלכם ולתכנת אותו. בכך בעצם נסגור מעגל שלם של תכנון וייצור עד לקבלת מוצר מוכן, תוך כדי צבירת ניסיון מעשי בכל אחד מהשלבים בדרך.

הסדנה בתשלום והיא תכלול שני מפגשים של שעתיים וחצי. במפגש הראשון נבנה את האב-טיפוס של הפרויקט - משחק "סימון" בארדואינו (אם תרצו תוכלו גם לעבוד על פרויקט שונה מבוסס ארדואינו, בכפוף לתיאום מראש). את הקוד למשחק אנחנו נספק (אבל תוכלו גם לכתוב קוד משלכם, אם תרצו). לאחר מכן נלמד איך משרטטים את הסכימה של המעגל בתוכנה חינמית בשם EasyEDA, כיצד עורכים את הלוח ואיך מכינים קבצים לייצור. בשעה האחרונה תיישמו את מה שלמדתם ותוכלו לתכנן את הלוח לפרויקט ולעצב אותו לפי רצונכם. מדריכי הסדנה יסייעו לכם ויוודאו שאין טעויות בתכנון שלכם.

כעבור שבועיים נפגש שוב ותקבלו את הלוחות שעיצבתם. במפגש הזה נלמד איך להרכיב את הרכיבים על הלוח, כולל הרכבה של רכיבים בטכנולוגיית SMD נתכנת את הצ'יפ של המעבד עם ICSP   (נשתמש בלוח ארדואינו נוסף בשביל התכנות), ותוכלו לראות את הפרויקט שתכננתם במפגש הראשון קם לחיים!

ומה אתם צריכים להביא?
לפטופ עם חלונות 10 או Mac, והרבה מוטיבציה ללמוד ולהתנסות!

לו"ז הסדנה:
17.1 - מפגש ראשון
31.1 - מפגש שני

ידע מוקדם: נדרש ניסיון בתכנות (כל שפת מחשב, כולל Python, JavaScript, C, Java וכד'). אין צורך בידע קודם באלקטרוניקה או ארדואינו, בסדנה נכסה את הבסיס הנדרש על-מנת שתוכלו להשלים את הפרויקטים שלכם

סדנה בתשלום, פרטים בלינק.

Design and Make Your Own Arduino PCB ! מרעיון למעגל חשמלי

כל הזכויות שמורות ל- MakeLab יהוד מונוסון